0 536 838 68 31

BIOS Yükleme ve Güncelleme

BIOS Yükleme ve Güncelleme

blog

Pek çoğumuzun duymadığı Bios, Basic Input/Ouput System kelimelerinin kısaltılmış hali olarak isimlendirilmiştir. Ana kartın üzerinde bulunan donanımların doğru çalışması için gerekli yazılım desteğini sunan Bios, kısaca notebookların çalışması için gereken temel işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Günümüzde notebook ana kart üreticileri zaman içinde yeni Bios sürümleri piyasaya sürerek, ürettikleri notebookların bazı hatalarını ortadan kaldırmakta ve ürünlerinin daha performanslı ve kararlı çalışmalarını sağlamaktadırlar.

Bios güncellemesi yapılarak çözülen sorunlara örnek olarak aşırı ısınma, pil şarj sorunları, soğutma problemleri vb. pek çok örnek verilebilir. Ana kart üzerinde bulunan EEPROM türünde bir bellekte bulunan Bios'u güncellemek ciddi riskler içermektedir.  BIOS Yükleme ve Güncelleme olarak Bios yükleme ve güncelleme için gerekli tüm donanımlarımız sayesinde, güvenlikli olarak  Bios yükleme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yüklenen veya güncellenen her bios sonrası özel testlerimizle, notebookların kararlılığını ve performansını izlemekteyiz.

ArrayBIOS Yükleme ve Güncelleme, bios güncelleme, bios güncelleme nasıl yapılır, bios güncelleme ücreti, bios güncelleme nerede yapılır, diyarbakır bios güncelleme